Історія школи
Школа, як і людина, має свою історію, а головне те, що вона має свою душу. Її душа – це учнівський та педагогічний колективи.
Над Бузівкою нашою рідною,
Ніби птахи, роки пливуть.
За старою прикметою вірною
Всі дороги до школи ведуть.
А вона, наче мудра мати,
В храм науки усіх пригорта,
Дітворі щоб освіту дати,
Тут минають найкращі літа. (Волошина В.М.)
4 листопада 1980 року в центрі села Бузівка з’явилася типова 3-х поверхова школа, яка прийняла своїх перших учнів. Школа стала середньою і ось уже 40 років вона гостинно відкриває двері для своїх учнів.
Першим директором школи у цій будівлі був Марценюк Михайло Федорович( учитель історії). Він очолював школу 1979-1989 р.р.
Для кращого засвоєння матеріалу з навчальних предметів була введена кабінетна система навчання. Йшов процес створення шкільного учнівського самоврядування.
В школі викладалась початкова військова підготовка учнів 9-х, 10-х класів. Хлопці вивчали тактичну, вогневу, стройову підготовки, військову топографію, цивільний захист. Дівчата вивчали спеціальну підготовку санітарних дружинниць, військову справу, цивільний захист.
Випускники на ряду з атестатами про середню освіту отримували водійські права, права тракториста, посвідчення швеї –мотористки, оператора машинного доїння корів.
Москалець Яків Максимович( учитель фізики) керував школою 1983-1985 р.р.
Манелюк Наталія Вікторівна( учитель математики) очолювала школу 1989-2006 р.р. Під її керівництвом посадили сад, обладнали шкільний стадіон. Запроваджувалося профільне навчання .
Пісківець Тамара Дмитрівна ( учитель укр. мови та літ.) очолювала школу 2006-2019р.р.
В цей час відбулась реконструкція актової зали, їдальні , встановлено спортивний майданчик.
Шалатонов Костянтин Миколайович(учитель англ. мови) перебував на посаді 2019-2020р.р.
Каландій Наталія Федорівна очолює заклад з 2020 року і прикладає багато зусиль для осучаснення навчального закладу.
Бузівська школа сьогодні – це заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів,
самодостатній навчальний заклад, покликаний розуміти, підтримувати, розвивати, виховувати, навчати і підносити особистість. Це велика родина, в якій навчається 264 учні та працює 38 вчителів, 26 з яких є випускниками школи, 4 вчителів мають педагогічне звання «старшого вчителя», 5 - «вчителя-методиста», 16 вчителів – спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії, 8 – першої кваліфікаційної категорії, 1 – другої кваліфікаційної категорії та 7 молодих спеціалістів.
Школа багато років функціонувала як загальноосвітній навчальний заклад із профільним навчанням: фізико-математичним, суспільно-гуманітарним, історико-філологічним, біотехнологічним.
У 2009 році колектив Бузівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у Жашківському районі зайняв перше місце у номінації «Краща школа 2009 року» і був нагороджений дипломом.
Міністерство освіти і науки у 2009 році визначило 21 найкращу школу Черкащини. Серед них – і Бузівська ЗОШ І-ІІІ ступенів.
У школі функціонують навчальні кабінети і класні кімнати, актова зала, спортивна зала, їдальня, бібліотека . Навчальний заклад комп'ютеризований: обладнано два кабінети інформатики та використовуються ІКТ в управлінській та методичній роботі.
Школа сьогодні – це стартовий майданчик для добрих починань і злетів її вихованців. Очолюють школу творчі керівники – директор Каландій Наталія Федорівна, заступники Свиридюк Сергій Вікторович та Лавренюк Наталія Анатоліївна.
Головне завдання педагогічного колективу – зробити навчально-виховний процес цікавим, корисним, практично спрямованим, сучасним. Для реалізації цих принципів педагоги школи перебувають у постійному творчому пошуку, займаються самоосвітою, запозичують досвід інших, експериментують.
Педагоги школи беруть участь у конкурсі «Учитель року», «Класний керівник року»:
Лавренюк Н.А.- учитель зарубіжної літератури - 2004 р.,
Шульга С.Г.- учитель англійської мови – 2009 р.,
Каландій Н.Ф. – учитель німецької мови – 2011р., 2018р.,класний керівник -2015р.,
Завертана Т.Ю. – учитель англійської мови – 2012р.,
Криштопа І.І. – учитель історії- 2013р.,
Костан О.А. – учитель хімії – 2015р.,
Пасічнюк С.В. – учитель математики -2016р.
Наш навчальний заклад має свої традиції, які напрацьовувалися упродовж багатьох років. Учні разом з групою вчителів розробили символіку школи. Наш герб – це розгорнута книга, осяяна сонячним світлом, яка символізує силу знань. Під звуки шкільного гімну ми проводимо усі урочисті заходи. Маємо і прапор, що є символом нашої шкільної родини.
Учні школи беруть активну участь у турнірах, районних олімпіадах, конкурсах, де займають призові місця. Школа живе цікавим життям.
Школярі люблять мріяти, і в своїх мріях вони бачать школу майбутнього, де кожний навчальний кабінет оснащений новими технологіями, звичайних класних дошок немає – у кожного учня на парті є сенсорний екран. Знайти будь-яку книжку в бібліотеці допоможе комп’ютер. Їдальня – сучасна. Спортзал – супер. Кругом затишок і краса. І в школі майбутнього учні усвідомлюють, як важливо здобути освіту, тому тут більше говорять не про оцінки, а про якість знань.
Нехай це буде нашою мрією – перспективою, яку надихатимуть до життєствер-дження віра й надія. Їх вимагає освіта нового часу. Врешті-решт усі наші спільні зусилля, пошуки і реформи, спрямовані на те, щоб ми на шляху життєтворення розуміли одне одного, а діти були щасливими. Адже освіта – це і є життя.
І якщо хтось з вас, дорогі учні, бажає ввійти в історію школи, то, будь ласка, гарно навчайтесь, займайте призові місця в змаганнях, олімпіадах, конкурсах.
Школа продовжує своє життя, а це означає, що продовжується і її історія …