Що таке Кібербулінг в інтернеті?
Що таке кібербулінг?
Це не те ж саме, що суперечки і навіть образи в коментарях під темами в соціальних мережах. Кібербулінг завжди цілеспрямований, що повторюється і найчастіше стосується однієї людини або невеликої групи людей. Також, Кібербулінгу може йти в парі з кіберсталкінгом (cyberstalking; to stalk – переслідувати, вистежувати) – переслідування з погрозами заподіяння шкоди жертві або членам його сім’ї в інтернеті. Кібербулінгу і кіберсталкінг викликає постійну тривогу, сором і страх. Серйозність кібербулінгу не можна недооцінювати. Наслідком такого цькування можуть бути спроби суїциду. Кібербулінг може прийти з реального життя, а саме перерости з класичної цькування, і навпаки. Інтернет більше не ізольований від реальності. В інтернеті ваша дитина спілкується в тому числі з тими, хто оточує його в школі.
Де можна зустрінеться з кібербулінгом?
Майданчиком для цькування може стати месенджери (Viber, Whatsapp, Telegram і ін.), Електронна пошта, соціальні мережі і рідше дзвінки. Також кібербулінг зустрічається в багатокористувацьких іграх. Наприклад, популярні World of Tanks, Counter-Strike, PlayerUnknown’s Battlegrounds та інші. Історія про шкільний Кібербулінгу з хепіендом
Як розпізнати, що дитина стала жертвою кібербулінгу
Діти вкрай рідко самі звертаються за допомогою до батьків. Це пов’язано з небажанням пускати когось у приватне кіберпростір. Найчастіше діти і підлітки йдуть за підтримкою до своїх друзів. Ознаками того, що ваша дитина став жертвою кібербулінгу, можуть бути низька самооцінка, погіршення відносин з батьками, скритність, зниження успішності. Також не рідкість, коли підліток починає вживати алкоголь, курити і прогулювати навчання. Якщо ви спостерігаєте негативні зміни в поведінці вашої дитини, спершу потрібно поговорити з його друзями і вчителями. Можливо хтось з класу став свідком кібербулінгу.
Як зробити інтернет безпечним для дитини
Убезпечити соціальне життя свою дитину можна тільки через вибудовування довірчих відносин з ним. Потрібно розуміти, що дитину не захистять настройки батьківського контролю, а перевірками телефону ви тільки збільшите дистанцію між вами. Розкажіть дитині, яку особисту інформацію можна публікувати в інтернеті (наприклад, адреса і телефон). Обговоріть, як можуть бути використані особисті відомості інтернет-хуліганами. Покажіть дитині, як правильно використовувати інтернет для навчання та загального розвитку. Також спостерігайте за його настроєм під час і після спілкування з ким-небудь в мережі. При необхідності прийміть заходи. Розкажіть про правила листування онлайн. У ній, як і в реальному житті, є неприпустимою агресія і неповагу по відношенню до інших. Поясніть, що не варто активно реагувати на слова кривдника. У разі знущань в мережі, порадьте дитині видалити профіль у соціальній мережі. Підтримуйте відкритий діалог з вашою дитиною. Дуже важливо, щоб удома він перебував в атмосфері безпеки. Тоді дитина навряд чи стане тривалий час приховувати, що його зробили об’єктом цькування в інтернеті.